Luis Díaz
⚽ Napastnik 🏟️ Bayern Munich 🏳️ Kolumbia
| 📝 | Imię ojczyste | Luis Fernando Díaz Marulanda |
| 🎂 | Data urodzenia | 12.01.1997 (29 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Barrancas, Kolumbia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Kolumbia |
| 📏 | Wzrost | 180 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Bayern Munich |
| 📅 | Dołączył | 30.07.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.06.2029 |
| 🤝 | Agent | AS1 |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Liverpool FC | 4 | 160 | 41 | 23 |
| FC Porto | 3 | 128 | 41 | 19 |
| Junior FC | 3 | 110 | 20 | 9 |
| Bayern Munich | 1 | 4 | 3 | 2 |
| Barranquilla FC | 2 | 42 | 3 | 1 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premier League |
108 | 29 | 18 |
7 | 0 | 1 007 |
| Liga Portugal |
18 | 14 | 5 |
2 | 0 | 108 |
| Liga NOS |
61 | 12 | 9 |
2 | 0 | 569 |
| Champions League |
34 | 10 | 4 |
4 | 0 | 1 160 |
| Europa League |
18 | 6 | 2 |
2 | 0 | 281 |
| Liga DIMAYOR II |
24 | 6 | 3 |
1 | 1 | 165 |
| Liga Águila I |
30 | 5 | 3 |
2 | 0 | 810 |
| Fase Final LBD II |
8 | 4 | 0 |
2 | 0 | 127 |
| Copa Sudamericana |
15 | 4 | 1 |
0 | 1 | 456 |
| Taça de Portugal |
16 | 3 | 3 |
0 | 1 | 615 |
| Allianz Cup |
7 | 3 | 0 |
1 | 0 | 224 |
| Bundesliga |
2 | 2 | 2 |
1 | 0 | 90 |
| EFL Cup |
11 | 2 | 0 |
0 | 0 | 514 |
| Torneo Águila |
19 | 2 | 0 |
1 | 0 | 542 |
| DFL-Supercup |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| FA Cup |
11 | 1 | 1 |
0 | 0 | 215 |
| Supertaça |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 13 |
| Superliga Águila de Campeones |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 180 |
| Torneo DIMAYOR |
15 | 1 | 1 |
0 | 0 | 975 |
| Champions League Qu. |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 125 |
| DFB-Pokal |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Community Shield |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Fase Final LBD I |
6 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Libertadores |
15 | 0 | 2 |
4 | 0 | 0 |
| Copa Águila |
18 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Premier League — 29G / 108M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Liverpool FC |
38 | 13 |
7 | 2 |
186 |
| 23/24 | Liverpool FC |
37 | 8 |
6 | 3 |
331 |
| 22/23 | Liverpool FC |
17 | 4 |
2 | 2 |
249 |
| 21/22 | Liverpool FC |
16 | 4 |
3 | 0 |
241 |
Liga Portugal — 14G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Porto |
18 | 14 |
5 | 2 |
108 |
Liga NOS — 12G / 61M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | FC Porto |
30 | 6 |
5 | 0 |
273 |
| 19/20 | FC Porto |
31 | 6 |
4 | 2 |
296 |
Champions League — 10G / 34M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Liverpool FC |
9 | 3 |
1 | 1 |
210 |
| 22/23 | Liverpool FC |
3 | 1 |
1 | 0 |
270 |
| 21/22 | Liverpool FC |
7 | 2 |
1 | 0 |
193 |
| 21/22 | FC Porto |
6 | 2 |
0 | 1 |
262 |
| 20/21 | FC Porto |
9 | 2 |
1 | 2 |
225 |
Europa League — 6G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Liverpool FC |
10 | 3 |
1 | 1 |
147 |
| 19/20 | FC Porto |
8 | 3 |
1 | 1 |
134 |
Liga DIMAYOR II — 6G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Junior FC |
13 | 6 |
3 | 0 |
165 |
| 2017 | Junior FC |
11 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Liga Águila I — 5G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Junior FC |
13 | 2 |
2 | 1 |
496 |
| 2018 | Junior FC |
17 | 3 |
1 | 1 |
314 |
Fase Final LBD II — 4G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Junior FC |
6 | 4 |
0 | 1 |
127 |
| 2017 | Junior FC |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Copa Sudamericana — 4G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Junior FC |
10 | 3 |
1 | 0 |
303 |
| 2017 | Junior FC |
5 | 1 |
0 | 0 |
153 |
Taça de Portugal — 3G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Porto |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 20/21 | FC Porto |
6 | 1 |
1 | 0 |
417 |
| 19/20 | FC Porto |
7 | 2 |
1 | 0 |
198 |
Allianz Cup — 3G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | FC Porto |
1 | 1 |
0 | 0 |
86 |
| 19/20 | FC Porto |
5 | 2 |
0 | 1 |
138 |
Bundesliga — 2G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Bayern Munich |
2 | 2 |
2 | 1 |
90 |
EFL Cup — 2G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Liverpool FC |
5 | 1 |
0 | 0 |
202 |
| 23/24 | Liverpool FC |
5 | 1 |
0 | 0 |
312 |
| 21/22 | Liverpool FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Torneo Águila — 2G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Barranquilla FC |
19 | 2 |
0 | 1 |
542 |
DFL-Supercup — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Bayern Munich |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
FA Cup — 1G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Liverpool FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 23/24 | Liverpool FC |
4 | 1 |
0 | 0 |
215 |
| 21/22 | Liverpool FC |
5 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Supertaça — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | FC Porto |
1 | 1 |
0 | 0 |
13 |
Superliga Águila de Campeones — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Junior FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
Torneo DIMAYOR — 1G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Barranquilla FC |
15 | 1 |
1 | 0 |
975 |
Champions League Qu. — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | FC Porto |
2 | 1 |
0 | 0 |
125 |
DFB-Pokal — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Bayern Munich |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Community Shield — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Liverpool FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Fase Final LBD I — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Junior FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2018 | Junior FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Libertadores — 0G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Junior FC |
5 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 2018 | Junior FC |
10 | 0 |
2 | 1 |
0 |
Copa Águila — 0G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Junior FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2017 | Junior FC |
8 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2017 | Barranquilla FC |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2016 | Barranquilla FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
66 meczów, 19 goli
Nr koszulki: 7
Aktywny kadrowicz
5 meczów
Nr koszulki: 17
Były kadrowicz
Historia kontuzji (4)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 22/23 |
Uraz kolana |
10.10.2022 |
16.04.2023 |
189 |
35 |
| 20/21 |
Koronawirus |
14.01.2021 |
28.01.2021 |
15 |
3 |
| 20/21 |
Uraz mięśniowy |
22.10.2020 |
29.10.2020 |
8 |
2 |
| 19/20 |
Uraz mięśniowy |
27.02.2020 |
16.03.2020 |
19 |
3 |
🔄 Historia transferów (5)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
30.07.2025 |
Liverpool |
→ |
Bayern Munich |
Transfer |
70M € |
| 21/22 |
30.01.2022 |
FC Porto |
→ |
Liverpool |
Transfer |
40M € |
| 19/20 |
10.07.2019 |
Junior FC |
→ |
FC Porto |
Transfer |
2M € |
| 17/18 |
01.07.2017 |
Barranquilla FC |
→ |
Junior FC |
Transfer |
75k € |
| 16/17 |
01.07.2016 |
B/quilla FC U20 |
→ |
Barranquilla FC |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Luis Díaz?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.