Taison
⚽ Napastnik 🏟️ PAOK Thessaloniki 🏳️ Brazylia
| 📝 | Imię ojczyste | Taison Barcellos Freda |
| 🎂 | Data urodzenia | 12.01.1988 (38 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Pelotas, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazylia |
| 📏 | Wzrost | 172 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | PAOK Thessaloniki |
| 📅 | Dołączył | 14.01.2023 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.06.2026 |
| 🤝 | Agent | Dornelles A. E. |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Shakhtar Donetsk | 9 | 308 | 55 | 78 |
| Sport Club Internacional | 5 | 219 | 43 | 14 |
| Metalist Kharkiv | 3 | 83 | 20 | 26 |
| PAOK Thessaloniki | 4 | 116 | 17 | 20 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premier Liga |
221 | 46 | 66 |
32 | 1 | 6 095 |
| Europa League |
60 | 14 | 15 |
13 | 1 | 3 150 |
| Série A |
120 | 14 | 9 |
19 | 1 | 2 664 |
| Campeonato Gaúcho |
20 | 11 | 0 |
5 | 0 | 434 |
| Gauchão - 2º Turno |
12 | 8 | 0 |
3 | 0 | 239 |
| Copa do Brasil |
14 | 7 | 0 |
3 | 0 | 135 |
| Ukrainian Cup |
33 | 6 | 8 |
3 | 0 | 1 432 |
| Super League 1 |
49 | 4 | 10 |
5 | 0 | 1 447 |
| SL1 Play-off |
21 | 4 | 5 |
5 | 0 | 614 |
| Champions League |
43 | 4 | 7 |
3 | 0 | 1 261 |
| Premier Liga - Meisterrunde |
24 | 4 | 5 |
3 | 0 | 827 |
| Gauchão - Fase Final |
11 | 3 | 0 |
2 | 0 | 389 |
| Europa League Qualifying |
9 | 2 | 2 |
0 | 0 | 244 |
| Kypello Elladas |
14 | 2 | 1 |
1 | 1 | 426 |
| Champions League Qu. |
10 | 2 | 1 |
1 | 0 | 145 |
| UECL Quali |
6 | 2 | 0 |
1 | 0 | 172 |
| Conference L. |
10 | 1 | 3 |
0 | 0 | 773 |
| Ukrainian Super Cup |
7 | 1 | 1 |
0 | 0 | 90 |
| Copa Sudamericana |
17 | 0 | 5 |
2 | 0 | 0 |
| Libertadores |
20 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Campeonato Gaúcho - Final |
2 | 0 | 0 |
0 | 1 | 0 |
| Suruga Bank Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Recopa Sudamericana |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Premier Liga — 46G / 221M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Shakhtar Donetsk |
15 | 2 |
1 | 0 |
503 |
| 19/20 | Shakhtar Donetsk |
17 | 9 |
7 | 4 |
150 |
| 18/19 | Shakhtar Donetsk |
19 | 3 |
9 | 2 |
516 |
| 17/18 | Shakhtar Donetsk |
16 | 1 |
7 | 4 |
1 001 |
| 16/17 | Shakhtar Donetsk |
25 | 5 |
7 | 3 |
336 |
| 15/16 | Shakhtar Donetsk |
18 | 6 |
5 | 1 |
159 |
| 14/15 | Shakhtar Donetsk |
22 | 4 |
5 | 2 |
365 |
| 13/14 | Shakhtar Donetsk |
21 | 1 |
3 | 2 |
1 258 |
| 12/13 | Shakhtar Donetsk |
11 | 2 |
3 | 1 |
308 |
| 12/13 | Metalist Kharkiv |
13 | 3 |
3 | 4 |
335 |
| 11/12 | Metalist Kharkiv |
23 | 2 |
8 | 6 |
942 |
| 10/11 | Metalist Kharkiv |
21 | 8 |
8 | 3 |
222 |
Europa League — 14G / 60M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | PAOK Thessaloniki |
8 | 1 |
0 | 1 |
614 |
| 20/21 | Shakhtar Donetsk |
4 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 19/20 | Shakhtar Donetsk |
6 | 1 |
2 | 2 |
526 |
| 18/19 | Shakhtar Donetsk |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
| 16/17 | Shakhtar Donetsk |
8 | 4 |
3 | 2 |
112 |
| 15/16 | Shakhtar Donetsk |
8 | 1 |
4 | 1 |
612 |
| 13/14 | Shakhtar Donetsk |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Metalist Kharkiv |
5 | 1 |
2 | 0 |
415 |
| 11/12 | Metalist Kharkiv |
11 | 4 |
3 | 3 |
230 |
| 10/11 | Metalist Kharkiv |
6 | 1 |
1 | 2 |
461 |
Série A — 14G / 120M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Sport Club... |
25 | 1 |
1 | 6 |
718 |
| 2021 | Sport Club... |
23 | 4 |
1 | 3 |
420 |
| 2010 | Sport Club... |
11 | 3 |
2 | 2 |
222 |
| 2009 | Sport Club... |
31 | 4 |
5 | 3 |
442 |
| 2008 | Sport Club... |
30 | 2 |
0 | 5 |
862 |
Campeonato Gaúcho — 11G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Sport Club... |
8 | 2 |
0 | 3 |
274 |
| 2010 | Sport Club... |
4 | 2 |
0 | 1 |
87 |
| 2009 | Sport Club... |
8 | 7 |
0 | 1 |
73 |
Gauchão - 2º Turno — 8G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2010 | Sport Club... |
7 | 2 |
0 | 0 |
174 |
| 2009 | Sport Club... |
5 | 6 |
0 | 3 |
65 |
Copa do Brasil — 7G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2009 | Sport Club... |
12 | 7 |
0 | 2 |
135 |
Ukrainian Cup — 6G / 33M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Shakhtar Donetsk |
3 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 17/18 | Shakhtar Donetsk |
3 | 2 |
0 | 0 |
150 |
| 16/17 | Shakhtar Donetsk |
3 | 1 |
0 | 0 |
254 |
| 15/16 | Shakhtar Donetsk |
7 | 1 |
2 | 0 |
463 |
| 14/15 | Shakhtar Donetsk |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 13/14 | Shakhtar Donetsk |
4 | 1 |
1 | 0 |
310 |
| 12/13 | Shakhtar Donetsk |
3 | 1 |
3 | 0 |
255 |
| 12/13 | Metalist Kharkiv |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Super League 1 — 4G / 49M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | PAOK Thessaloniki |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 24/25 | PAOK Thessaloniki |
20 | 2 |
0 | 0 |
685 |
| 23/24 | PAOK Thessaloniki |
20 | 2 |
10 | 5 |
762 |
| 22/23 | PAOK Thessaloniki |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
SL1 Play-off — 4G / 21M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | PAOK Thessaloniki |
5 | 0 |
3 | 0 |
0 |
| 23/24 | PAOK Thessaloniki |
9 | 3 |
0 | 1 |
216 |
| 22/23 | PAOK Thessaloniki |
7 | 1 |
2 | 4 |
398 |
Champions League — 4G / 43M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Shakhtar Donetsk |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Shakhtar Donetsk |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Shakhtar Donetsk |
5 | 2 |
1 | 0 |
219 |
| 17/18 | Shakhtar Donetsk |
8 | 1 |
0 | 2 |
720 |
| 15/16 | Shakhtar Donetsk |
5 | 0 |
3 | 0 |
0 |
| 14/15 | Shakhtar Donetsk |
8 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 13/14 | Shakhtar Donetsk |
6 | 1 |
1 | 0 |
322 |
| 12/13 | Shakhtar Donetsk |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Premier Liga - Meisterrunde — 4G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Shakhtar Donetsk |
9 | 1 |
1 | 0 |
590 |
| 18/19 | Shakhtar Donetsk |
7 | 0 |
3 | 2 |
0 |
| 17/18 | Shakhtar Donetsk |
8 | 3 |
1 | 1 |
237 |
Gauchão - Fase Final — 3G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Sport Club... |
2 | 1 |
0 | 1 |
167 |
| 2010 | Sport Club... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2009 | Sport Club... |
5 | 2 |
0 | 1 |
222 |
Europa League Qualifying — 2G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | PAOK Thessaloniki |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 24/25 | PAOK Thessaloniki |
2 | 1 |
1 | 0 |
109 |
| 16/17 | Shakhtar Donetsk |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Metalist Kharkiv |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 11/12 | Metalist Kharkiv |
2 | 1 |
0 | 0 |
135 |
Kypello Elladas — 2G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | PAOK Thessaloniki |
3 | 1 |
0 | 0 |
209 |
| 23/24 | PAOK Thessaloniki |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | PAOK Thessaloniki |
5 | 1 |
1 | 1 |
217 |
Champions League Qu. — 2G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | PAOK Thessaloniki |
4 | 2 |
0 | 0 |
145 |
| 16/17 | Shakhtar Donetsk |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 15/16 | Shakhtar Donetsk |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
UECL Quali — 2G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | PAOK Thessaloniki |
6 | 2 |
0 | 1 |
172 |
Conference L. — 1G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | PAOK Thessaloniki |
10 | 1 |
3 | 0 |
773 |
Ukrainian Super Cup — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Shakhtar Donetsk |
1 | 1 |
1 | 0 |
90 |
Copa Sudamericana — 0G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Sport Club... |
6 | 0 |
3 | 0 |
0 |
| 2009 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2008 | Sport Club... |
9 | 0 |
2 | 2 |
0 |
Libertadores — 0G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Sport Club... |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2010 | Sport Club... |
14 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Gaúcho - Final — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2010 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Suruga Bank Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2009 | Sport Club... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Recopa Sudamericana — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2009 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
8 meczów, 1 goli
Nr koszulki: 21
Były kadrowicz
Historia kontuzji (15)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 25/26 |
Muscle strain |
11.08.2025 |
22.08.2025 |
12 |
2 |
| 24/25 |
Calf problems |
28.03.2025 |
04.04.2025 |
8 |
1 |
| 24/25 |
Uraz kostki |
10.11.2024 |
29.11.2024 |
20 |
3 |
| 24/25 |
minor knock |
31.08.2024 |
02.09.2024 |
3 |
1 |
| 24/25 |
unknown injury |
13.08.2024 |
20.08.2024 |
8 |
2 |
| 23/24 |
Ill |
06.04.2024 |
09.04.2024 |
4 |
1 |
| 23/24 |
unknown injury |
24.02.2024 |
27.02.2024 |
4 |
1 |
| 23/24 |
Muscle fatigue |
15.12.2023 |
31.12.2023 |
17 |
2 |
| 22/23 |
unknown injury |
02.05.2023 |
09.05.2023 |
8 |
2 |
| 20/21 |
unknown injury |
19.11.2020 |
27.11.2020 |
9 |
2 |
| 18/19 |
Torn knee ligaments |
07.10.2018 |
29.10.2018 |
23 |
4 |
| 17/18 |
Hamstring strain |
25.11.2017 |
04.12.2017 |
10 |
3 |
| 15/16 |
Thigh problems |
07.04.2016 |
11.04.2016 |
5 |
2 |
| 15/16 |
minor knock |
04.04.2016 |
04.04.2016 |
1 |
0 |
| 13/14 |
minor knock |
12.05.2014 |
19.05.2014 |
8 |
2 |
🔄 Historia transferów (6)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 22/23 |
14.01.2023 |
Internacional |
→ |
PAOK Salonika |
Transfer |
1.8M € |
| 20/21 |
16.04.2021 |
Shakhtar D. |
→ |
Internacional |
Transfer |
7M € |
| 12/13 |
11.01.2013 |
Metalist Kharkiv |
→ |
Shakhtar D. |
Transfer |
12M € |
| 10/11 |
26.08.2010 |
Internacional |
→ |
Metalist Kharkiv |
Transfer |
1.2M € |
| 07/08 |
01.01.2008 |
Inter U20 |
→ |
Internacional |
Transfer |
— |
| 05/06 |
01.01.2006 |
SC Inter Youth |
→ |
Inter U20 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Taison?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.